AMETYST

Ametyst - najbardziej fioletowy z fioletowych.

Jest to kamień półszlachetny. Odmiana kwarcu (SiO2) występująca w pełnej gamie fioletów. 

 


 

 

Swoją barwę zawdzięcza dodatkom żelaza. Kolor jednak może straćić. Staje sie całkiem przezroczysty w temperaturze powyżej 250 st.C. W temperaturze 500 st. C staje się lekko żółty, przy 600 st. C ponownie staje się bezbarwny, a powyżej 1700 st.C topi się :) 

Nie spodziewam się jednak, żeby ktoś próbował poddać go takim temperaturom ( poza złotnikiem ) :) 

Ciekawe jest też to, że największy oszlifowany ametyst znajduje się w muzeum ( Smithsonian Institution ) w Waszyngtonie, jego waga to 1362 karatów.
Ametysty zdobiły tez klejnoty koronne królów brytyjskich, a także pierścień papieski ( ten znajduje się w skarbcu papieskim).


Kamień, który powinny pokochać wszystkie Skorpiony, Barany, Panny, Strzelce i Ryby.
Skorpion z pomocą ametystu zacznie bardziej ufać własnej intuicji . Baran rozwinie umiejętność poświęcania się dla innych i poznania własnego wnętrza. Panna wzmocni altruizm i intuicję oraz wzmocni obronę przed niekorzystnym wpływem środowiska. Strzelec zaufa własnym siłom i odnajdzie sens życia. Rybom ametyst pomoże otworzyć się na nowe możliwości.


To amulet szczęścia, odpycha negatywną energię. Tworzy energetyczny kokon - tarcze, która chroni przed złymi energiami i wampirami energetycznymi. 

 


 


 

Komentarze

Najczęściej czytane: